Vítejte na stránkách sběratele historických TV Tesla

Na těchto stránkách se připravuji galerii vybraných televizních přijímačů bývalého n.p. Tesla
O mně toho moc zajímavého není, nebo je to na hooodně dlouhé povídání. Jmenuji se Viktor Vích, bytem v Nové Vsi u Chrastavy. Vystudoval jsem Fakultu elektrotechnickou na ZČU v Plzni obor Elektronika a telekomunikace, žel bohu jen v bakalářském studiu.

Ke sběratelství televizních přijímačů jako takovému jsem se dostal náhodou. Odstartovala to TV Dukla 4260A, která mě zaujala svou koncepcí elektronek, tranzistorů a integrovaných obvodů. Hrozně mě zajímalo, jak se ve své době poprali vývojáři se skutečností, že musí na horizontální rozklad osadit tři elektronky místo polovodičů. Pak se to nějak zvrhlo a začal jsem sbírat cs. televize a příležitostně i rádia. Za nedlouho sbírání narazilo na strop. Skladovací místo v panelákové sklepní kóji a garáži, kde se parkovalo s autem, nebylo nafukovací. Musel jsem proto upustit od rádií a zredukovat sbírání televizních přijímačů. Po krátké úvaze jsem se rozhodl sbírat pouze rozvojem zajímavé typy. Mám přibližně 40 kousků a doufám, že 5 vytoužených ještě přibude.

Nedávno jsem s přítelkyní koupil dům kousek od Liberce a všechny krasavice převezl pod jednu střechu. Dalším krokem bude soukromá expozice. To ovšem bude ještě chviličku trvat. :)

Postřehy či dotazy mi můžete napsat na: viktor.vich(symbol)seznam.cz
asi 25 let

asi 25 let

Ležící-spící
Rudá šipka - já

Rudá šipka - já

Návštěva Topolné 2013
Kanalove_volice_3a.jpg
Kanalove_volice_2a.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one